HP EliteBook 2Y0F5UC#ABA 13.3 in i5-10310U 1.70 GHz 16GB RAM 256GB SSD
HP EliteBook 2Y0F5UC#ABA 13.3 in i5-10310U 1.70 GHz 16GB RAM 256GB SSD
PayMore Doraville
SKU:GA01-8565G-R8R2
Couldn't load pickup availability
HP EliteBook 2Y0F5UC#ABA 13.3 in i5-10310U 1.70 GHz 16GB RAM 256GB SSD
Items included in this sale:
*Please note, if it is not listed it is not included - such as power cables or other accessories.
Specifications:
| Collection | Windows Laptops |
| Sub-Collection | HP Laptop |
| Brand | HP |
| Model | EliteBook |
| MPN | 2Y0F5UC#ABA |
| Release Year | 2020 |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Processor Brand | Intel |
| Processor | i5-10310U |
| Processor Speed | 1.70 GHz |
| GPU/Graphics Card | N/A |
| Memory (RAM) | 16GB RAM |
| Storage 1 | 256GB |
| Storage Type 1 | SSD (NVMe) |
| Storage 2 | None |
| Storage Type 2 | None |
| Screen Size | 13.3 in |
| Resolution | 1920 x 1080 |
| Integrated Graphics | Intel UHD Graphics |
| Display | FHD |
| Refresh Rate | 60Hz |
| Bluetooth | Yes |
| Webcam | Yes |
| Microphone | Yes |
| Touch Screen |
No
|
| Backlit Keyboard | Yes |
| WiFi | Yes |
| Color | Silver |
| Absolute/Computrace Enabled? | No |
| MFG Warranty? |
No
|
| Condition | Fair |
| Connections |
HDMI Port
3.5mm Headphone/Microphone Combo
Thunderbolt 3 / USB-C Port
USB-A 3.1 Port
|
| UPC | 194850676686 |
| Serial# | 5CG0500BKD |
Cosmetic condition:
This laptop is in fair overall cosmetic condition. The top and bottom case show scuffs, dents, scratches, and general wear, including some semi-deep scratches that are easily visible. The sides have deeper scratches and dents, and the ports are fully functional but show heavy-use wear with dings and scratches. The screen, bezel, and keyboard also display noticeable signs of use, including scratches, scuffs, dents, and wear. The hinges are in good condition and remain sturdy and fully functional. Please view our close up photos, as these are taken of the actual item being offered for sale.
Functionality condition:
The LCD is fully functional with no damage or issues. The device connects to WiFi networks reliably, and audio playback was tested by playing a video. The keyboard and touch functions were also tested, and all keys and touch controls work properly.
Share

Unlock Instant Discounts with Your Trade-In!
Turn your old or even broken devices into immediate savings! When you trade in while shopping in-store, we'll apply the value of your trade-in directly to your purchase — helping you pay less today. It's the smartest way to upgrade, save money, and get more for what you love.