HP 17-CN4XXX 17.3" Core 5 120U 5.0GHz 16GB RAM 1TB SSD
HP 17-CN4XXX 17.3" Core 5 120U 5.0GHz 16GB RAM 1TB SSD
PayMore Doraville
SKU:GA01-9177A-R8R2
Couldn't load pickup availability
HP 17-CN4XXX 17.3" Core 5 120U 5.0GHz 16GB RAM 1TB SSD
Items included in this sale:
*Please note, if it is not listed it is not included - such as power cables or other accessories.
Specifications:
| Collection | Windows Laptops |
| Sub-Collection | HP Laptop |
| Brand | HP |
| Model | N/A |
| MPN | 17-CN4XXX |
| Release Year | 2024 |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Processor Brand | Intel |
| Processor | Core 5 120U |
| Processor Speed | 5.0GHz |
| GPU/Graphics Card | N/A |
| Memory (RAM) | 16GB RAM |
| Storage 1 | 1TB |
| Storage Type 1 | SSD |
| Storage 2 | N/A |
| Storage Type 2 | N/A |
| Screen Size | 17.3" |
| Resolution | 1920 x 1080 |
| Integrated Graphics | Intel Graphics |
| Display | FHD LCD |
| Refresh Rate | 60Hz |
| Bluetooth | Yes |
| Webcam | Yes |
| Microphone | Yes |
| Touch Screen |
No
|
| Backlit Keyboard | Yes |
| WiFi | Yes |
| Color | Gray |
| Absolute/Computrace Enabled? | No |
| MFG Warranty? |
No
|
| Condition | Fair |
| Connections |
USB-C 3.1 Port
USB-A 3.1 Port
HDMI Port
3.5mm Headphone/Microphone Combo
|
| UPC | 197961642518 |
| Serial# | 5CG4371CRP |
Cosmetic condition:
The top and bottom cases are in fair condition, showing scuffs, dents, scratches, and general wear, including some semi-deep scratches that are easily visible. The sides are also in fair condition with wear, dents, and some deep scratches. The ports are fully functional but show heavy use with dings and scratches. The screen and bezel are in fair condition with noticeable wear, including scratches, scuffs, dents, and general signs of use. The keyboard is in fair condition from heavy use, with scratches, dents, and wear. The hinges are in good condition, remaining sturdy and fully functional. Please view our close up photos, as these are taken of the actual item being offered for sale.
Functionality condition:
The display is fully functional, though it does have a dead pixel that’s most noticeable on a white background. The device connects to WiFi networks properly, and audio was tested by playing a video with no issues. The keyboard has also been tested, and all keys work as they should.
Share

Unlock Instant Discounts with Your Trade-In!
Turn your old or even broken devices into immediate savings! When you trade in while shopping in-store, we'll apply the value of your trade-in directly to your purchase — helping you pay less today. It's the smartest way to upgrade, save money, and get more for what you love.